::: Já a fotoaparát :::
      První fotoaparát, který jsem kdy držela v ruce, byla tatínkova zrcadlovka značky ZORKIJ.
Od začátku mě bavilo nejvíc zachycovat zvířátka v akci, takže mám dodnes nesčetně černobílých fotek králíčků, morčat, andulek... Tehdy jsem měla přístup do školní fotokomory a tak jsem mohla prožívat báječné okamžiky, když se na fotopapíře začal zobrazovat zachycený záběr. Bylo to opravdu báječné, protože když jste si dali před 20lety vyvolat fotky,trvalo to minimálně týden, než byly hotové.
     Nyní je doba digitálních fotoaparátů, takže co nafotíte, můžete vidět prakticky hned. Od manžela jsem v roce 2004 dostala pod stromeček fotoaparát značky Olympus, byla to digitální zrcadlovka a splnila veškeré mé očekávání.
    Začala jsem tehdy s fotodokumentací českých beauceronů. Byl to sice nákladný koníček, protože počítač jsem tehdy ještě neměla a tak se všechny ulovené snímky musely nechat vyvolat. Díky tomu, však mohu porovnat vývoj beauceronů u nás. Tomuto jsem totiž zůstala věrná doteď. Zhotovila jsem databázi plemeníků, kteří díky zákonu na ochranu zvířat proti týrání, již nikdo na území naší republiky na žádné akci nespatří a databáze pomohla při výběru vhodného psa na krytí. Dodnes se dokumentaci beauceronů věnuji i přestože jsem díky "dobrým" lidem přišla hned dvakrát o svůj fotoaparát. Bohužel v obou případech na pejskařské akci a o to víc mě to mrzelo. Snažím se být přítomná každé klubové akci, kde můj fotoaparát opravdu nezahálí. Mé fotografie naleznete v současné době, kromě našich, na několika webových stránek, včetně klubových.


"První tříletá"